Pláže

Resort Seaside Greece najdete přímo u pláže Vassiliki. Ta náleží ke stejnojmennému letovisku v zátoce na jihu ostrova Lefkády. Povrch pláže je poset malými oblázky, ale místy zde jsou i písečné plochy. Centrální pláž je dlouhá 2 km s pozvolných vstupem do moře. Je oblíbená zejména mezi vyznavači vodních sportů.

Další krásná pláž u letoviska je pláž Agiofili, která leží v malé zátoce. Dopravit se zde můžete lodí z centra nebo procházkou a naskytnou se Vám úžasné výhledy na celou zátoku s průzračně čistou vodou

Pokud budete chtít poznat celý ostrov a jedny z nejkrásnějších pláží na světě, doporučujeme Vám pláže:

Pláž Porto Katsiki, se pravidelně umísťuje v žebříčku nejkrásnějších pláží světa. Je dlouhá asi 300 metrů, ohraničená bílými útesy a skálou. Moře je dokonale čisté s krásnou azurovou barvou. Pláž je pokrytá bílými oblázky, vstup do moře je pozvolný a vhodný i pro děti. Je přístupná autem nebo lodí.

Pláž Egremni je panenská pláž dlouhá přes 2 kilometry. Je tvořena jak pískem, tak oblázky. Její šířka je vymezena z jedné strany mořem a z druhé strany příkrými honosnými útesy. V současné době je pláž přístupná pouze z lodi. V roce 2015 zasáhlo ostrov zemětřesení, vlivem kterého byla poškozena přístupová cesta pro auta a pěší (pravděpodobně si chtěl Zeus vyhradit tuto pláž jen pro sebe).

Pláž Kathisma, zlatý hřejivý písek, skvělá vybavenost, ale zejména křišťálově čistá a průzračná voda. Celá pláž má na délku 1,5 km a dosahuje šířky až 80 m, tudíž se i během hlavní sezóny nemusíte obávat, že tady bude hlava na hlavě. Při silném větru se na moři tvoří vysoké vlny. Zadní část je vyhrazena pro nudisty, ale nejedná se o oficiální nudistickou pláž (Co na to říká Zeus jsme nezjistili).

Pláž Megali Petra naleznete nedaleko městečka Kalamitsi na jižním pobřeží ostrova. Název pláže znamená v překladu „velký kámen“, kterých je na pláži a v moři požehnaně. Při větrném počasí se zde můžou tvořit velké vlny a dovádění v moři se může stát nebezpečným.

Restaurace

Řekové si rádi užívají života. Jedním z projevů, je dobře se najíst a napít. Tradiční řecká večeře je tak doslova společenskou událostí. Řecká kuchyně patří mezi nejlepší, ale také nejzdravější kuchyně světa. Malý zázrak - co je dobré může být i zdravé.

Pokud se vydáte od našeho resortu pěší promenádou vlevo, přijdete po 800 m do centra Vasiliki. Je zde celá paleta barů a nočních klubů. V řadě tradičních taveren a restaurací se servírují mořské plody, ryby, jehněčí a kuřecí maso. Když se rozhodnete pro tradiční řeckou kuchyni, můžeme doporučit restauraci Vagelaras, pokud pro evropskou, doporučujeme Pizza Alex, samozřejmě i s nabídkou řecké kuchyně. Pro milovníky hamburgerů a hranolek je zde bistro Fat boys burger, kde Vás obslouží i v pozdních nočních hodinách. Když si budete chtít posedět s přáteli a dát si osvěžující míchaný nápoj, navštivte Vass Bar. Jestli Vám přijde vhod spíš komorní atmosféra romantického večera, vydejte se od našeho resortu vpravo a na konci promenády jsou tři velmi dobré restaurace s tradiční řeckou kuchyní.

Z ajímavá místa Lefkády – tipy na výlety

Na ostrově Lefkáda je hodně míst, které určitě stojí za to vidět. Pokud jste milovníkem koupání, tak jsou to pláže na západní straně ostrova. Pokud chcete vidět krásná pohoří, vesnický život, krásné kostelíky a vyhlídky musíte se vydat do vnitrozemí. Na Vašich pokojích je připraven průvodce ostrovem, ale rádi Vám některá místa doporučíme.

Město Lefkáda – před sto lety se zde nacházela spousta památek v benátském stylu, ale neubránily se dvěma silným zemětřesením. I tak jsou zde stavby tradiční řecké kultury. 

Určitě vyražte na prohlídku pevnosti Agia Mavra, která od 14. století střežila hranice města, navštivte zdejší archeologické muzem. Po zajímavých prohlídkách se můžete občerstvit v různých tavernách a restauracích. Kousek za hranicí města objevíte Klášter a kostel Panagia Faneromeni. Nachází se na vrcholku kopce a vy budete mít příležitost vychutnat si pohled na celé městské panoráma.

Město Nidri – je nejrušnější a největší turistické centrum ostrova, jsou zde obchůdky s nejrůznějším zbožím, taverny a velké množství tradičních restaurací, kde Vám nabízejí pověstný gyros. U města Nidri můžete navštívit místní vodopády, ve kterých se můžete i koupat.

Když se vydáte do vnitrozemí, určitě se zajeďte podívat na americké radary a krásnou zvoničku, odkud uvidíte východní stranu ostrova.  Jakmile budete ve vnitrozemí, musíte se zastavit v některé starobylé vesničce a v  malé místní taverně, kde Vám nabídnou úžasně připravené jehněčí maso.

V nejjižnějším bodu ostrova si nenechte ujít známý mys Doukato, pohled na bílou skálu v popředí, na níž se hrdě tyčí mohutný maják. Tato oblast je opředena tajuplnými legendami a příběhem básnířky Sapfó, která se prý měla z tohoto skaliska vrhnout do mořských vod z nešťastné lásky.

Všechna tato zajímavá místa můžete navštívit autem, skútrem nebo na čtyřkolce. Ve Vasiliki jsou půjčovny, kde si určitě vyberete.

Jízda na kole

Když budete chtít prozkoumat okolí resortu a krásné olivové háje, malebná údolí můžete si zapůjčit kola. Ostrov je velmi hornatý, ale ve vnitrozemí jsou příjemné cesty, které vedou přes lesnaté údolí, kde jsou příjemné teploty a vzduch.

Potápění

Na ostrově jsou krásné pláže a průzračná voda, ale i krásný podmořský život. Oblast jihovýchodního pobřeží Lefkady s řadou ostrovů a ostrůvků nabízí až nebývalou rozmanitost a pestrost terénů od těch nejjednodušších až po kolmé stěny spadající do hloubky kolem 80 metrů.

Jestliže se pro potápění rozhodnete, určitě využijte služby Nautilus Diving Club, který je na Tripadvisor jedničkou v těchto službách.

Windsurfing

Lefkada je rájem windsurfingu. Pláž ve Vasiliki je jedním z deseti nejlepších windsurfařských terénů na světě a třetí nejlepší v Evropě. Jónské moře, které je během letních měsíců ochlazováno teplými větry (mistral), vytváří vynikající větrné podmínky pro surfování.

Každé poledne, ve stejnou hodinu se začne zvedat vítr a jeho síla postupně narůstá a sílí až do pozdního odpoledne. Ve vedlejším hotelu Vas najdete půjčovnu vybavení, kde si určitě vyberete. Ve Vasiliki naleznete mnoho škol a surfařských obchodů. 

Paddleboard

Uzavřený záliv je ráno ideální pro tuto aktivitu. Vodní hladina je klidná a rovná bez vln. Turistický ruch se teprve probouzí a na moři si krásně odpočinete. V naší půjčovně si můžete paddleboard rezervovat. 

Loď a lodní výlety

V našem resortu si můžete objednat loď pro maximálně 9 osob na celodenní nebo na půldenní výlet. Na jachtě jsou k dispozici nealkoholické a alkoholické nápoje, pivo. Je zde možnost objednat si malé občerstvení – sendviče, ovoce, zelenina.

Můžete si vybrat ze dvou variant a to výlety na západní stranu ostrova, kde uvidíte nejkrásnější pláže ostrova s možností koupání. Další varianta výletu je jihovýchodní strana ostrova, kde uvidíte spleť malých ostrůvků – Meganisi, Skorpios. Na tomto výletu se můžete zastavit v krásné přístavní vesničce Sivota, kde jsou taverny s výhledem na moře.