LuxuryCare Logo
BuffaloLuxury spaFly serviceSeasideLuxury physioBonaireDubaiCamelot
Seaside Logo

Ostrov

Potapěčský a windsurfařský ráj

Jižní kraj Karibiku skrývá ostrov, který je rájem pro potápěče díky svým nádherným potápěčským místům, jež patří mezi nejlepší na světě. Na rozdíl od Aruby, která přitahuje adrenalinové dovolené, a Curaçaa, oblíbeného pro svůj klid, se Bonaire pyšní titulem potápěčského ráje. Zde byl také založen jeden z prvních karibských mořských národních parků.

Pořád je co objevovat

Kromě potápění ostrov nabízí i další vodní sporty jako windsurfing, kitesurfing či průzkum lagun na mořském kajaku. Návštěvníci si tu mohou vychutnat pohled na chráněné plameňáky nebo navštívit solivary, které představují důležitý zdroj příjmů ostrova. Bonaire je ideální pro samostatné objevování, ať už autem nebo na kole.

Nizozemská perla

Ostrov je částí souostroví Malých Antil ve skupině závětrných ostrovů a spadá pod Karibské Nizozemsko, což je speciální správní jednotka Království Nizozemska. Před rokem 2010 byl součástí Nizozemských Antil a patří do skupiny „ostrovů ABC“ spolu s Arubou a Curaçao, ležící geograficky v Jižní Americe. Jeho pobřeží zdobí mangrovy a slaná jezírka, zatímco vnitrozemí pokrývají skalnaté pahorky s kaktusy. Ostrov je relativně rovinatý, s nejvyšším bodem Brandaris Hill, který dosahuje výšky 241 metrů n.m.

© 2023 Luxurycare.cz. Všechna práva vyhrazena

Created by Digital Solutions