LuxuryCare Logo
Homepageluxury spaFly serviceSeasideHomepageHomepageHomepageCamelot

Guestbook

Newest messages
Hosté ze Slovenska
Ďakujeme za príjemný pobyt, plný priatelskej atmosféry, šikovnej obsluhy, fantastickej kuchyne, výborných speváčok a kvalitných služiek. Cítili sme sa tu velmi dobre. Ďakujeme.
Emma & Nina
Dear Seaside Team! Seaside - Resort is a place that feels a lot like home. We have felt very welcome. You are wonderful, the resort is beautiful designed and the staff is soooooooo friendly and helpful. We thank you for the nice time and we will come back again.
Visitor from Italy
Abbiamo auuto il piacere di soggiornaile nel vostro fantastico resort. Un posto giusto per rilassarsi e godersi una dellissima vacanza. Il personale é sempre molto gentile e disponibile, ti meitono a tuo agio come se foste a casa vostra. I titolari della struitura sono delle persone molto cordial. Ringrazio particolare ala bravissima e professionale Stela e consiglio vivamente diprovare i suoi massagi. Vacanza bella e indimenticabile da ripetere. Grazie di tutto con affetto. Bylo pro nás potěšením strávit čas v tomto fantastického resortu. Ideální místo pro odpočinek a prožití dokonalé dovolené. Personál je laskavý a budete se díky nim cítit komfortně a jako doma. Majitelé jsou velmi přátelští. Zvláště bychom chtěli poděkovat úžasné a profesionální Stele, její masáže velmi doporučuji. Dovolená byla krásná a nezapomenutelná, určitě se zde vrátíme. S láskou děkujeme vám všem.
Paul + Suzie Hannelt
Dear Seaside - Resort Team. We have spent the most wonderful time with you at you beautiful resort. Everything .... the food, hospitality, rooms and x service have been of one highest quality. We are sad to leave and will visit again.
Visitor
We had a wonderful time in this lovely place. Staff was extraordinarily friendly and everything was looked after in x. We enjoyed the relaxing atmosphere and the unique location. Our next stay in Vassiliki will definitely be here. Thanks for everything!
Rodina Nováčková
Takový servis a srdečné přijetí, domácí atmosféru jsme poznali velmi vzácně. Díky všem lidem v resortu jsme prožili výjimečné chvíle, které si odneseme v naších srdcích do všedních dnů bytí a lopocení se za bytím a otiskem nesmrtelností. Detaily se smažou, jako otisk stopy v písku, pocit zůstane na vždy. Jednoduše vyjádřeno, všeho dobrého je pomalu, aby si uchovalo svou cenu, a to jsme prožili. Budeme se k tomu vracet a čerpat inspiraci do dalších dnů. Děkujeme za to, že vytváříte lepší svět.
Katia, Maja, Adam Lubieniec
8/23/2023
We always follow our intuition in choosing places to spent some valiable moemnts together. Seaside gave us a total comfort. ... But far far more we met here a great team - mix of characters, life stories and brave tooling - formance. Thank you.
Christina (from Canada) and George (from Greece)
To Seaside Resort. Thank you so much for your hospitality your staff. Is amazing and they made is feel life like home. When in Lefkada gain we will come back.
Tom, Kačka a Viky Hroudovi
Moc děkujeme za krásnou dovolenou. Odvážíme si úžasné dojmy, zážitky vzpomínky. Děkujeme všem, kteří se o nás starali. Cítili jsme se jako doma. Rádi se sem někdy vrátíme.
Max, Vivienne, Anca, Claudio
Our stay was amazing here, The pool was insanely cool. The resort is awesome, it is a delightful sensation to was through it. It 's also very cool that you things for us to play with like. Lots of balls water guns and other utilities. I also love your lemon trees, they're very healthy. All the staff is very kind and helpfull, they made our stay enjoyable in these days. We will come back here definetely. All the best 10/10. - Max, 5 years old. Everything is at super.
Eliška, Jirka, Vikoušek, Petr, Jitka
Mnohokrát děkujeme za úžasnou dovolenou. Jako vždy příjemná obsluha a top služby. Co udělalo náš pobyt opravdu nezapomenutelným byla skvělá obsluha a nádherné prostředí. Personál byl nejen milý a příjemný, ale také velmi vstřícný a ochotný. Každý den jsme si mohli užívat neuvěřitelné atmosféry. Celkově to byl sen, který se stal skutečností. Určitě se sem rádi budeme vracet.
Visitor
We enjoyed our stay very much. The attention and helpfulness of the staff was amazing. Stella gave a great introduction to the island and the property and great massage.
Tzikas family
7/4/2023
What a wonderful relaxing space to stay and enjoy the serenity beauty of Lefkada. The resort is truly magnificent and we thoroughly enjoyed stayind here. The staff were also very friendly and made us feel welcome relaxed Thank you from the bottom of our hearts.
Visitor
Excelent view with excelent staff around in the Vasiliki Beach Front. I'm really happy to be here and to have a really nice time spended here in Vasiliki.
The Kilpatrick Family
A great stay at Seaside Resort. Great of windsurfing, great breakfast and excellent soup at lunch time. Lovely forward to visit you all again in the near future. Excellent staff very friendly and keep the resort lovely. Thanks.
Cristina, Constantin, Miruna
8/7/2023
The most enchanting place we've encountered in Greece. This resort is so beautiful that you don't want to leave. The staff is very welcoming and proffessional. We are happy that we had a wonderful holiday. We will be back for x! Thank you for all!
Pedro + Soula Vargas from U.S.A. New York
8/9/2023
Thank you for the beautiful experience at Lefkada. The resort is very clean and comforable. The staff was very recpectful and attentive. We wish you continued success and hope to see you again.
O' Connors
Thank you for a lovely stay. We were made fell very welcome by Sara, Adela and Stella. What a wounderfull team. All the best.
Rami
This place is amazing. The staff is great.
The Arthur Family
A wonderful week at Seaside Resort. Perfect location, great beach accomodation, food and the staff were fantastic. Thank so much.
Simone, Leria, Dan, Paul
6/29/2023
We spend some very happy days. In a beautiful location, with great staff. Thank you for everything. We hope so come again to you.
Ecaterina and Adrian, Romania
It is an amazing place! Very good massage and very pleasant and professional staff.
Dragos
Simple. True. An Amazing place. Yes, it has to do with Lefkada, and yes, it has to do with vacation and sea at your toes, but, ... there is a big BUT: But mostly the people that put soul in what they do and that makes it perfect. All the safferance in the world. In other words we will certainly be back if you will have us! Thank you guys,
K + P Zhánělovi
6/23/2023
Ano! Tak to Luxury Care se vším všudy a bezva lidi!
Nátálie, Anna, Emča, David Svobodovi
Děkujeme za úžasnou dovolenou. Velmi si ceníme vstřícného personálu, který splnil všechny naše přání. Děti si zaskotačily v bazénu a postavily tisíc hradů z písku. Uchvátili nás snídaně i skvělé polévky. Těšíme se na příští pobyt.
Marcus
8/26/2023
Malé, ale pěkné letovisko přímo na pláži s veškerým komfortem, který si lze představit. Vlastní písečná pláž s lehátky, sedacími vaky, SUP atd. Osobně super pěkné. A hlavně se líbilo ticho a že je vše v docházkové vzdálenosti. Reference z Google - přeloženo z němčiny, hosté pocházeli z Rakouska.
Nina
8/21/2023
Bylo to prostě úžasné! Od začátku jsme se v tomto krásně navrženém letovisku cítili jako doma. Byli jsme vřele přivítáni, zaměstnanci jsou velmi ochotní, pozorní a přátelští. Snídaně byla velmi dobrá, prostorný a velmi čistý pokoj přesvědčil s krásným výhledem. Komplex je láskyplně navržen a má okouzlující zahradu. Málokdy jsme měli tak pohodovou dovolenou. Také bych rád dal Stelte velké doporučení. Využil jsem 2 masážních procedur - velmi profesionální, srdečné a po masáži i blahodárné ;-). Děkujeme za příjemný pobyt, vrátíme se! Reference z Google - přeloženo z němčiny, hosté pocházeli z Rakouska.
Annabel
8/6/2023
Velmi zvláštní místo k pobytu. Bylo to bezvadné! Úžasné výhledy na moře. Bazén a pláž byly fantastické. Zahrnutí masáže do pobytu bylo velmi oceněno. Polévka v době oběda byla vynikající a příjemná, stejně jako čerstvý meloun v době čaje. Líbilo se nám, že to nebylo přeplněné, měli jsme pocit, že to máme pro sebe, což bylo ideální pro naši rodinnou skupinu. Stella byla tak nápomocná a nic nebylo příliš problematické. Její masáž byla také úžasná! Budeme se vracet. Pokoj by potřeboval zrcadlo v ložnici! Soukromá pláž potřebuje více značení, protože jsme museli mnoha lidem říct, aby neseděli na lehátkách. Reference z Google - přeloženo z angličtiny, hosté pocházeli z Velké Británie.
Richard
8/7/2023
SKvělá lokalita, personál byl velmi nápomocný. Fantastická snídaně. Náš pobyt jsme si opravdu užili! Reference z Google - přeloženo z angličtiny, hosté pocházeli z Velké Británie.
Zois
7/4/2023
Nemůžu se dočkat, až tady budu znova. Poloha byla úžasná a velmi klidná. Zaměstnanci byli velmi přátelští a nápomocní při poskytování tipů, co dělat každý den a kde se dobře najíst. Reference z Google - přeloženo z angličtiny, hosté pocházeli z Rakouska.
Jana, Bart a Michal S.
6/30/2023
Dear Mrs. Franková, We would like to take this opportunity to thank you for everything you did for us during our stay in Lefkada. Thanks to you and your team, it was one of the most beautiful vacations we have ever experienced. Thank you very much and we look forward to coming back to you again, whether it's to Špindl or back to Lefkada, which we fell in love with!!!
Avraham
6/26/2023
I'll be back for sure. New and amazing place, every area in the complex has been carefully planned, very service staff with a landlord named Peter one of the kindest people I have ever met, was huge fun.
Raymond
9/2/2022
Excellent stay in Vasiliki with direct access to the beach. Excellent, brand new location with high level of hospitality including all staff. Direct access to the beach and promenade.
Picky Globetrotter
8/27/2022
The place to stay in Lefkada! We loved the following: - The warmth and kindness of the hosts and staff! Everyone was really welcoming and helpful, the customer service was really excellent. You felt right at home and could feel the attention to details. - Stella!!! The amazing physiotherapist who is one of the best in the world! This place is worth a trip just to go have a session with her :) If you like deep tissue massage, this will be your happy place! Thank you also for the amazing recommendation to go see the sunset at the Fly Me Sun & Stars Bar in Exanthia, that was the highlight of our entire trip! - Very comfortable and well appointed rooms and bathrooms. Lots of space, as well as shelves in the bathroom (small things make a difference :) Also lots of useful toiletries and goodies, fruit and water upon arrival, wine and gifts when we left, etc. There is a small kitchen/sink area and happy stuffed animals as well to make things homey :) - Delicious breakfasts and best scrambled eggs I've had anywhere! Apparently the secret is in the heater technology. You can also order things like freshly squeezed orange juice, and delicious soups are served for lunch. - The location is great for exploring both the east and west sides of the island. The west side has the amazing Instagram beaches and it was an easy drive. The hotel itself is in the middle of Vassiliki, in the quiet boardwalk area, the restaurants and shopping are an easy walk of about 5-10 minutes on either side. Vassiliki is chilled in general, no giant hotels. This hotel has only six rooms, so it feels very boutique. - The beach was lovely- pebbles merging into soft sand and shallow water that goes a long way, great for morning swims, lots of watersports facilities... great for kids as well as adults! We loved that you can just walk out your door literally to the beach every morning. The pool was also really beautiful, it has a swimming current and bubbles functionality, so you really feel like you're in a resort :) The internet was a bit slow, but the place is brand new and they are installing fiber, so we hope to be back again soon for remote work!
Mirek K.
8/16/2022
Ideal place for surfers. The wind blows precisely and every day. I really enjoyed this with you. In the morning I lounged or wandered around the island and in the afternoon on the waves. Great. Thanks for the experiences with you.
Marta B.
8/8/2022
Nidri, Beach Porto Katsiki, Megali Petra, Egremni Beach and a boat trip to Meganisi Island. Amazing Lefkada, it was beautiful. I've been everywhere, one of the most beautiful vacations, we protested the whole island. I remember a lot.
Iris A.
7/30/2022
The most pleasant vacation. Very pampering and quality place. July 2022 - Highly recommended.
Jaroslav T.
8/19/2021
We were with you in the first year of covid. Minimum tourists. Super. Four kilos up. Lots of restaurants, few guests, great atmosphere.
Karel a Ema P.
7/16/2021
I wouldn't expect that place to appeal to me so much. Everything is as it should be. Lots of details and everything is close... to the sea, to the town. They have the best Gyros in all of Greece.
Write us a message